Sevgi Çocukları Adana Atlı Spor Kulübü’nde

Adana Valiliği tarafından yürütülen ‘Sevgiye Uzanan Eller’ projesi kapsamında Adana’ya doğu ve güneydoğu bölgelerinden göç eden 11-14 yaş arası çocuklar Adana Atlı Spor Kulübünü ziyaret etti. Adana Atlı Spor kulübünün konukları bu kez Adana Valiliği tarafından uygulanan Sevgiye Uzanan Eller Projesi’nin çocukları oldu.

Yaklaşık 440 kişilik çocuk grubunun dönüşümlü olarak gezdirildiği projede 80 çocuk Atlı Spor Kulübü’nde atlara bindi, şarkılar söyleyerek kulüp içerisinde eğlenceli bir yolculuk yaptı. Mutlulukları gözlerinden okunan çocuklar, Adana Valiliğine ve Adana Atlı Spor Kulübü yetkililerine teşekkür ederken, atları sevmenin ve doğal güzelliklerin zevkini çıkardılar.


Gezi ile ilgili değerlendirmede bulunan proje koordinatörü Vali yardımcısı Sayın Halis Arslan; projenin asıl hedefinin iç göçle gelen çocukların kente uyumlarının sağlanması olduğunu, bu çocukları kültür, sanat ve spora yönlendirmelerinin gerektiğini belirterek, bu gezilerin devam edeceğini söyledi.

Atlı Spor Kulübü yönetimi, Adana Valiliği’nin hayata geçirdiği bu projeye katkı sağlamaktan son derece mutlu olduklarını belirttiler.

Paylaş :

Son Haberler

E-bülten

Bizden haber alın!

Jakarta - July 15, 2022

Equestrian Champions League