Hakkımızda

1935-1939 yıllarında şehrimizde valilik yapan rahmetli Tevfik Hadi Baysal Beyefendinin başlattığı girişimleri 50 yıl sonra kulübümüzün gerçekleştirmesinin onurunu ve mutluluğunu sizlerle paylaşıyoruz.
 
Yıllardır kurulması arzu edilen fakat bir türlü gerçekleşmeyen atlı spor kulübü için; kurucularımız Suphan Tekin , Nusret Balkaroğlu ve Behçet Homurlu 15 yıl önce çalışmalara başlamış ve beş yıl önce kendileriyle birlikte yedi kişiden oluşan ilk kurucu üyelerimiz Behiç Pakyürek , Fikret Karabucak , Uğur Paksoy ve Fikret Sezgin tarafından 5.11.1991 tarihinde Adana Valisi Sayın Recep Birsin Özen Beyefendinin teşvik ve önerileriyle kuruluşu gerçekleşebilmiştir. Arazi tahsisi ve proje çalışmalarıyla geçen 3 yıl boyunca dönemin bakanları valileri, belediye başkanları ve milletvekilleri ile üst düzey bürokratlarından gördüğümüz teşvikler ve o yılların 28 üyemizin maddi ve manevi destekleri ve sabırları sayesinde bugünkü tesislerimizin inşaatlarına başlanmıştır. Arazimizin tahsisi dahil, bugünkü durumumuza gelmemiz için bizlere daima destek olan; Eski Bayındırlık Bakanımız Sn. Onur Kumbaracıbaşı’nın, Adana Valilerimiz Sn. Recep Birsin ve Sn. Bekir Aksoy ile Naci Parmaksız’ın Adana Milletvekillerimiz Merhum Sn. Muhammet Kaymak ve Sn. Veli Andaç Durak’ın , Adana Defterdarlarımızdan Sn. Kemal Sağ ve Ali Karaaslan’ın, D.S.İ.’den Sn. Yılmaz Yapıcı ve Nuri Gül’ün G.S. Genel Müdürü Sn İhsan Coşkun ve G.S.İle Müdürü Sn. Tuncer Akdoğan’ın , Sn Ayhan Coşkun ve mimarımız Sn. Mehmet Keskin’in kulubümüz için yaptıklarını hiçbir zaman unutmayacağız ve onları aramızda onur üyelerimiz olarak görmekten gurur duyacağız.
 
Tasarruf tedbirleri nedeniyle devletimizden ve belediyelerimizden ; elektrik, su ve yol gibi alt yapı yatırımları başta olmak üzere hiçbir yatırımımızda katkı görmeden bugünkü duruma 420 üyemizin maddi ve manevi katkılarıyla gelinmiştir.Atlı Spor Lokal binamızın iki katlı inşa edilmiş olup birinci katta 200 kişilik lokantamız, ikinci katta ise 30 kişilik çok maksatlı salonumuz ile yönetim odaları yer almaktadır.
03 – 08 yaş arasındaki çocuklar için Pony Okulu açılmış olup. Bu okul için 25x35m. Ebadında padok ve Pony Okulu lokali mevcuttur.
2 adet 44 boxluk ahır binamız olup şuan kulübümüzdeki 40 ata hizmet vermektedir. Ayrıca yarışmalarda kullanılmak üzere 40 adet seyyar box yaptırılmıştır.
 
Türkiye’deki binicilik kulüpleri içinde, en büyük ve uluslar arası yarışmalara uygun olarak yaptırdığımız 65×100 m. ile acemi binici ve at eğitimi için olan 25×25 m.’lik açık manejimiz sporcu ve binicimizin hizmetine sunulmuş ve 20×60 m. ebadındaki kapalı manej inşaatımız tamamlanmıştır. Kapalı manejimizin gerçekleşmesinde Sn. Ercan ve Muhteşem Ekenler maddi katkılarda bulunmuşlardır.
 
Sayın Serdar Adalı’nın katkılarıyla yaptırılan, 20×40 mt ebatlarındaki, ‘Hasan Adalı Kapalı Eğitim Maneji’, 2008 yılında yeni binicilerimizin kullanımına açılmıştır. 2 adeti artan pist olmak üzere 4 adet açık toprak tenis kortu, 2 adet kapalı tenis kortu, 1 adet basketbol, 1 futbol sahası tamamlanmış ve hizmete girmiştir. Ayrıca yarı olimpik ölçülerde yapılan yüzme havuzu her türlü yarışmalara hazır durumda olup 100 kişilik kafeterya ve lokantayla hizmet vermektedir. Ayrıca küçük yaştaki çocuklar için de çocuk havuzumuz faaliyete girmiştir. Havuz etrafında çocuklarımız için oyun sahaları mevcuttur.
 
Adana’mızın özlediği dayanışma örneği ile şimdiye kadar gerçekleştirdiklerimiz her türlü takdir ve kutlamaya layıktır.
 
Ata sporumuz olan atçılık ve biniciliği canlandırmak ve spor vadimizi Adana’mıza kazandırabilmemiz için ilgililer ile tüm dostlarımızın desteğinin devamını istirham ediyor, saygılar sunuyoruz.