Tenis Eğitimi

Eğitimler

Tenis Eğitimi

Adana Atlı Spor Tenis Akademisi oyuncularını performans antrenörlerinden oluşan kadrosuyla, en doğru şekilde haftada 2 gün olmak üzere çalıştırıp performans grupları için yetiştirmeyi amaçlar.

Akademinin bir diğer hedefi ise, yaşı performans tenisçisi olmak için ilerlemiş sporcuların, tenis sporunu en iyi düzeyde öğrenip turnuvalara iştirak edebilecek duruma getirilmesidir.

Akademi, yaşı performans tenisi için uygun olan sporculara, gerekli altyapıyı kazandırıp, ilerleyen dönemlerde performans tenis kadrosuna iştirak etmelerini sağlar.

Eğitimler

Performans Tenisi

Performans tenisi ; oyuncunun kendi ve kulübü adına yerel, ulusal ve uluslararası müsabakalara iştirak etmesidir. Kulübümüz bugüne kadar tenis branşından birçok şampiyon sporcu yetiştirmiştir ve bu misyonuna devam etmektedir. Kuşkusuz altyapılarda ülkenin en önde gelen spor kulübü olan Adana Atlı Spor Kulubü’nde şu anda yaklaşık 50 performans tenis sporcusu bulunmaktadır. Bu oyuncularımızdan birçoğu bu seviyeye gelmek için öncesinde kış okulu,yaz okulu ve akademi seviyelerini tamamlayarak gelişimlerini sürdürdüler. Türkiye’nin en iyi  tenis antrenör kadrosuna sahip olan Adana Atlı Spor Kulübü çocuklarımızın ve gençlerin profesyonel tenisçi olma hayallerine ışık tutuyor ve bu rüyayı gerçekleştiriyor.     

Adana Atlı Spor Kulübü’nün performans tenisi seviyesinde yer almak isteyen oyuncuların antrenör kadrosu tarafından yapılan seçmelerde başarılı olması gerekmektedir. Aksi takdirde oyuncu çalışmalarına yaz okulu,kış okulu, akademi veya özel derslerle devam etmelidir.

Adana Atlı Spor Kulübü bünyesinde performans sporcusu olmak sadece yetenek ile elde edilebilecek bir olgu değildir. Bunun yanında oyuncumuzun aynı zamanda iyi bir birey ve sporcu olarak topluma yararlı olması hedeflenmektedir.

Bugüne kadar Adana Atlı Spor Kulübü performans tenisi bünyesinde yer alan ve adını Türk tenis tarihine yazdıran isimler Hazal Ünlügenç, Osmancan Söyler, Tuna Kaan Ayman ve Emir Şendoğan …

Adana Atlı Spor Kulübü Tenis Kursu

Tenisi öğrenmek ve geliştirmek isteyenlere yönelik birebir özel programdır. Eğitmenin ve sizin uygun ders programınız planlanır ve sabitlenir. Kurs zamanınız 50 dakikadır.  Dersler 24 saat önceden bildirilmek şartı ile iptal edilebilir. İptal ettirmeyen kursiyerin dersi yapılmış sayılır. Bireysellikten çok arkadaşlarınızla beraber olmayı seviyorsanız, rekabet ve yarışmayı seviyorsanız, 3′lü 5′li grup dersi alma seçeneğiniz mevcuttur. İster kendi arkadaşlarınızla grup oluşturabilirsiniz, isterseniz hazır oluşmuş bir gruba dahil olabilirsiniz…