Milli Gurur

TUNA KAAN AYMAN MİLLİ TAKIMA SEÇİLDİ

Adana  Atlı Spor Kulübü Başkanı Namık Kemal Güngören, Tuna Kaan Ayman’ın milli takıma seçilmesi ile çok mutlu olduklarını belirterek “Türkiye Tenis Federasyonu bu yıl 12-14-16 ve 18 yaşta milli takımı belirlemek için Mersin Akdeniz Olimpiyat Tesisleri Kortları’nda eleme usulü ile 7 gün süren turnuva düzenledi. Bu turnuvada her yaş grubundan 3 oyuncu milli takıma seçildi. Kulübümüzün 14 yaşındaki başarılı sporcusu Tuna Ayman da bu zorlu maratonda ilk 3 içerisinde yer alarak milli takıma seçilmiştir. Tuna Kaan, kendisi gibi milli takıma seçilen aynı yaş grubundaki Ankara Tenis Kulübü’nde Umut Akkoyun ve Mersin’den Levent Evyapan ile birlikte 21 Temmuz’da Çek Cumhuriyeti’nde yapılacak 14 yaş Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek. Tuna Kaan’ın başarısında önemli rol oynayan ailesi ve antrenörlerine  çok teşekkür ediyorum. Kulübümüz için de çok önemli bir başarıya imza atan Tuna Kaan, bizleri çok mutlu etmiştir.”

ŞAMPİYONA SEVGİ SELİ

Mersin’deki turnuvanın ardından milli takıma seçilen  bir sporcu olarak Adana’ya dönen Tuna Kaan Ayman, Atlı Spor Kulübü’nde Başkan Namık Kemal Güngören, yöneticiler, antrenörler ve üyeler tarafından karşılandı.

Başkan Güngören “Kulübümüzden teniste ilk kez bir milli sporcu çıkardık. Tuna Kaan, aynı zamanda 14 yaşta Adana’nın da tarihinde milli takıma verdiği ilk isim oldu. Çok mutluyuz” dedi.

Hürriyet Spor

Paylaş :

Son Haberler

E-bülten

Bizden haber alın!