Adana Atlı Spor’un Yeni Yönetimi Basınla Tanıştı

Adana Atlı Spor Kulübü’nün geçtiğimiz hafta sonu yapılan olağan genel kurul toplantısında üyelerin oylarıyla göreve getirilen yeni yönetim kurulu ulusal, bölgesel ve yerel basınla tanışma toplantısı düzenledi.

 Kulüp Başkanı Namık Kemal Güngören, kulübün yeni yönetim kurulu üyelerini tanıttığı toplantıda, sözlerine, ”Türkiye’de eşi olmayan bu kulübü kurarak bizlere armağan eden kurucu üyelere  ve her yönetim döneminde kulübümüzü geliştiren , hizmet eden dönem başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” diyerek başladı.

Güngören, 2013-2014 döneminde kulübü tüm üyelerle birlikte yönetmeye, geliştirmeye, büyütmeye ve borçsuz olarak görevimizi tamamlamak için yönetime talip olduklarını belirterek,  ”Öncelikli hedefimiz;kulübün kuruluş felsefesine uygun olarak atlı sporlarda alt yapıyı geliştirmek,aksaklıkları gidermek olacaktır” dedi.

Daha çok sayıda çocuğun ve gencin bu sporu yapmasına olanak sağlamak istediklerini ifade eden Güngören, ” Bunu başardığımız zaman kulübümüz geçmiş yıllardaki başarılarını tekrar yakalayacaktır. Aynı olgu tenis sporu için de geçerlidir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize spor ruhunu aşılamak öncelikli hedefimiz olacaktır” diye konuştu.

Güngören, kulübün 1997 yılından beri üyesi olduğunu belirterek, şunları kaydetti: ”Öncelikli hedeflerimiz, binicilik ve teniste kulüp markasının geliştirilmesi olacaktır.  Lisanslı ve vizeli binici sayımızı arttırarak Türkiye şampiyonasında ve milli takımımızda kulübümüzü temsil edecek başarılı biniciler yetiştirme çabasında olacağız.”

Kurumlarla ve kişilerle uyum içerisinde çalışacaklarına dikkati çeken Güngören, 2013 Mersin Akdeniz Oyunları’nın binicilik engel atlama branşının kulüplerinde yapılacağını da belirterek, bu konuda da şunları kaydetti:

”Bilindiği gibi 2013 Mersin Akdeniz Oyunları binicilik engel atlamak branşı yarışmaları kulübümüzde yapılacaktır.Bu yarışmalara en iyi şekilde ev sahipliği yapma çabasında olacağız. 20-30 Haziran tarihleri arasında yapılacak bu müsabakaların yarışma sekreterlik görevine yönetim kurulu üyemiz Sn. Reyyan Okyay atanmıştır.”

Güngören, ”2013 Mersin Akdeniz Oyunları devletimizin proje ve organizasyonu olduğundan binicilik yarışmalarının da  tüm aşamaları baştan sona Akdeniz Oyunları komitesince hazırlanacak ve yapılacaktır. Akdeniz oyunlarında yatırımların takipçisi olacağız . Yatırımların en verimli şekilde yapılabilmesi için görev dağılımı yaptık” dedi.

Adana Atlı Spor Kulübü’nün  mevcut 2 kapalı, 7 açık tenis kortu, bir çim mini futbol sahası, yazlık ve kışlık restoranlar, tenis kafeteryası ve sporcu kolaylık tesisleri, yarı açık olimpik yüzme havuzları ile 184 dönümlük ormanlık bir arazide konumlanması nedeni ile ülkemizin en güzel spor kulübü olduğunu belirten Güngören, konuşmasını şöyle tamamladı:

”Kulübümüz, tenis kortlarının arasına yapacağımız 2 katlı toplam bin metrekarelik sağlıklı yaşam merkezi ile ülkemizde ve Adanamız’da sporun cazibe merkezi olacaktır.

Tüm bu tesisleri Adanamız ve ülkemizde sporun gelişimi için hizmete sunacağız.”

Paylaş :

Son Haberler

E-bülten

Bizden haber alın!